Beşiktaş Hagi’nin Gözdesine Teklif Yaptı

Romanya basınında çıkan haberlere göre Beşiktaş’ın Enes Sali için irtibata geçtiği kaydedildi. Hagi’nin ise oyuncusu için iddiaları yalanladığı ama 16 yaşındaki oyuncu için 1 milyon Euro ve bir sonra gerçekleşecek satıştan da yüzde istediği kaydedildi.

1 Milyon Euro İstendi

Romen basınında çıkan habere göre Beşiktaş, Hagi’nin de sahipleri arasında bulunduğu Farul kulübünde forma giyen Enes Sali için teklifte bulundu. Hagi ise yapılan teklifi az buldu ve 1 milyon Euro ile bir sonraki satıştan pay alınması halinde teklifi olumlu değerlendirebileceğini belirtti.

Şimdilik pazarlık masasından kalkılmasına rağmen iki taraf arasında görüşmelerin de devam ettiği kaydedildi. Bu kapsamda sezon sonunda da genç ismin İstanbul’a gelmesinin olanaklı olduğu da ifade edildi. Babasının Türk olmasına rağmen Enes Sali geçen aylarda Romanya Milli Takımı’na davet almıştı.

23 Şubat 2006 yılında doğan Enes Sali’nin ailesinde Türk kökenleri bulunuyor. Kanada’da dünyaya gelen Sali, 2017 yılında Barcelona altyapısına geçmişti. 2018 yazında ise buradan ayrılmış ve Hagi’nin Romanya’daki futbol akademisine kayıt olmuştu.

11 yaşına kadar Kanada’da futbol oynayan Sali, bir maçta Barcelona’nın dikkatini çekti. Sali bunun sonucunda iki yıl Barcelona altyapısında forma giydi ama FIFA kararları kapsamında serbest kaldı. Hagi ise oyuncunun babasını ikna ederek kendi akademisine ve futbol kulübüne kabul ettirdi. 2021 yılında 15 yaşındayken profesyonel futbol kariyerine başlayan Sali, geleceğin yıldızları arasında görülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın