Beşiktaş’ın Galibiyeti Olumlu Karşılandı

Spor Toto Süper Lig 22’nci haftasında Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelen Beşiktaş, deplasmandaki mücadelesinden 1-0 galibiyet ile ayrıldı. Buna göre uzun zamandır üst üste ikinci galibiyetini de alarak taraftarına moral verdi. Spor yorumcuları ise durumu iyileşme olarak niteledi.

“Daha İyisi Olabilir”

Ünlü spor yorumcusu Güntekin Onay maçı şu sözlerle özetledi: “Beşiktaş sahadan galip ayrıldı ama sezondaki en kötü maçlarından birisini geçirdi. Basit top kayıpları, pas hataları ve düşük tempo görüldü. Bu kadar durağan, hareketsiz futbol böylesine kaliteli olan futbolculara yakışmadı. Karagümrük’te önemli eksiklikler vardı. Bu durumda Beşiktaş çok daha fazla gol pozisyonuna giriş yapabilirdi.”

Ali Gültiken ise şu ifadeleri kullandı: “Hava soğuduğunda sahadaki oyuncular da soğumuş oldu. İzleyiciler de bu açıdan çok fazla heyecan bulamadı. Özellikle ilk yarı çok düşük tempoda geçti. Çok pozisyon yaşanmadı. Mücadelenin ikinci yarısında ise Karagümrük baskılı oynadı. Fakat Beşiktaş skoru dengede tutmayı başardı. Kötü oyuna rağmen Beşiktaş’ın moral bulması ve eksikliklerini görmesi açısından sonuç onlar açısından tatmin edici oldu.”

Atilla Gökçe ise Beşiktaş’ın durumuna dikkat çekti: “Beşiktaş her ne kadar son haftalarda galip gelse de bu durumu tam anlamıyla kontrol edemiyor. Beşiktaş savunma takımı değil ve bunu bir an önce görmeleri gerekiyor. Böyle bir oyuna devam ederlerse ileride bedelini pahalı ödeyebilirler.”