Burak Elmas, Terim ile Ayrılığın Detaylarından Bahsetti

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, son zamanlarda çok konuşulan Fatih Terim’in ayrılığı ile ilk kez konuştu. Elmas, durumun buraya gelmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğundan bahsetti. “Fatih Hocayı insan olarak ve Galatasaray’ın efsanesi olarak çok seviyorum. Benim için hayatımın en travmatik 10 dakikasıydı,” dedi.

“Travmatik 10 Dakika”

Elmas yaptığı açıklamada sezon başında yetenekli gençlerden oluşan, büyük başarılara imza atacak bir takım kurmak istediklerini belirtti. “Saha sonuçlarımız ise istediğimiz gibi gitmedi. Avrupa’da önemli başarılar kazandık fakat Türkiye Kupası ve lig hiç iyi olmadı. Sonuçlar iyi gitmeyince Fatih hocaya da çok eleştiri yapıldı. Galatasaray futbol okulunu kurmak için de ciddi anlamda bir sabırsızlık yaşıyordum. Bazen bu türden sorunlar olur, saha sonuçları size o kadar çok baskı kurar ki başka alanlarda faaliyet gösteremezsiniz,” dedi.

Elmas ayrıca “10 dakikalık Fatih hocayla görüşme öncesinde düşündüklerim ve konuşma sırasında sarf ettiklerimin tarifi yok. Hayatımda yaşadığım en travmatik 10 dakika oldu. Galatasaray başkanı olduğunuz zaman kendiniz ile doğru olanla takımınız için doğru olan arasında ayrım yapmanız gerekiyor,” ifadelerini kullandı.

Elmas son olarak “Belki ben 100 yıl sonra anımsanmayacağım fakat Fatih Hoca tıpkı Metin Oktay, Gündüz Kılıç gibi hatırlanabilecek. Ancak biz de değerlerimizi korumak zorundayız. Kulüp için en doğru kararı almak durumunda kaldım,” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın