Elmas: “TFF Galatasaray Karşıtı”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas dün akşam Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu. Uzun zamandır sessizliğini koruyan Elmas, gündeme dair önemli değerlendirmeler yaptı.

“TFF, Galatasaray Karşısında”

Burak Elmas ilk olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) karşı eleştirilerde bulundu. Elmas şöyle konuştu: “Karşımızda ciddi anlamda Galatasaray’a karşı olduğunu düşündüğüm bir yapı var. Hakemler ile ilgili olarak da ciddi sorunlar bulunuyor. Federasyon ile ciddi görüşmeler yaptık. Takımda sorunlar olsa da hakemler ile ilgili olan sorunları bunlar ile karşılaştırmamak gerekiyor. Bazı hatalar organize şekilde bize karşı yapıldı. Onun için operasyon yapıldığını da düşündüm. Şimdi de öyle düşünüyorum. TFF içinde ciddi anlamda bizim gitmemizi isteyenler bulunuyor. TFF özerk bir yapıda değil ve bu yüzden her kulübe karşı da sorumluluk taşımıyor,” dedi.

Elmas ayrıca Fatih Terim’in gönderilmesiyle de ilgili olarak “Son dönemde çok fazla yanlış bilgi çıktı. Ben başkan olarak istediğim teknik direktörle istediğim zaman görüşme yapabilirim. Domenec Torrent ile görüşmeleri de ben yaptım. Fatih Terim’e bu durumdan bahsettim ama detayları açıklamadım. Daha sonra ise uygun şartlar oluşunca Terim ile yolları ayırdım. Terim ile yolların ayrıldığı zamana bakarsak bunun için elimde fazlasıyla sebep vardı. Ben hâlâ Fatih Terim’in önemli bir isim olduğunu düşünüyorum,” diyerek Terim’e de destek çıkmayı ihmal etmedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın