Everton Teknik Direktör İçin Karar Verdi

İngiliz temsilcisi Everton uzun süredir yeni teknik direktör için arayış çalışmalarına devam ediyordu. Son olarak ünlü teknik direktir Vitor Pereira ile görüşmelere başlayan ve anlaşmada sona gelinmesine rağmen taraftar baskısı ile yeni teknik direktör deneyimli futbolcu Frank Lampard seçildi.

Taraftar Lampard’ı Seçti

Rafael Benitez ile yolların ayrılması sonrasında Everton’da yeni teknik direktör arayışı sürüyordu. Liverpool temsilcisi Everton’da teknik direktör koltuğuna Vitor Pereira’nın ismi yakın duruyordu. Ancak deneyimli teknik adamın isminin geçmesi taraftarın da ikiye bölünmesine yol açtı. Kulübün gündeminde bulunan diğer isim Frank Lampard olunca taraftarın büyük bir kısmı Lampard’ın görevi almasını istedi. Özellikle bazı taraftarlar stadyumun dışına Lampard’ı istediklerini belirten yazılar istemişti.

Pereira da bu duruma dönük şaşkınlığını göstermiş ve “Meslek hayatımda ilk kez böyle bir şey ile karşı karşıya kalıyorum. Kulüp iyi durumda olmadığından bu türden durumlarda yaşanıyor. 24 saat futbolu düşünüyor ve onunla yaşıyorum. Çalıştığım kulüplere de her şeyimi veririm. Kariyerim ve başarılarım da ortada,” şeklinde açıklama yapmıştı.

Ancak alınan son bilgilere göre Everton taraftara sessiz kalmamayı tercih ederek Frank Lampard ile anlaşmaya verdi. Alınan kararın da Pereira’ya bildirildiği ifade edildi. Diğer yandan kulübün ünlü oyuncu Wayne Rooney ile de görüşme yaptığı ve Rooney’in teklifi farklı sebeplerden ötürü geri çevirdiği de öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın