Fenerbahçe’de Ayrılık Rüzgarı

Fenerbahçe’de ayrılık rüzgarı esmeye başladı. Halihazırda kadrosunda 18 yabancı futbolcusu bulunan Fenerbahçe’de gelecek sezon öncesinde zorlu kararlar alınması gerekiyor. Pek çok yabancı oyuncusu ile yollarını ayıracak olan sarı lacivertli kulüpte gönderilecek isimler belirleniyor.

Fenerbahçe’de Ayrılık

Ligde istediği sonuçları alamayan ve en son olarak da Ziraat Türkiye Kupası’ndan ayrılmak zorunda kalan Fenerbahçe’de yeni sezon hazırlıkları yapılıyor. Basında çıkan haberlere göre Fenerbahçe, 2022 – 2023 sezonunun öncesinde zorlu bir yapılanma içine girecek. Kulüpte sözleşmesi süren toplamda 18 yabancı oyuncu bulunuyorken gelecek sezon için ise yabancı sayısının 12’ye düşmesi bekleniyor. Yeni kural kapsamında en az 6 yabancı oyuncuyu gönderecek olan kulüp yeni transferler de yapmak istediği için daha fazla oyuncu ile yollarını ayırmak zorunda kalacak.

Bu oyunculardan Jose Sosa, Diego Rossi ve Beerschot’un sezon sonunda sözleşmeleri bitiyor. Sarı lacivertli kulübün de bu oyuncular ile yeni sözleşme imzalamayı düşünmediği ifade edildi. Bu oyuncuların sözleşmelerinin tek taraflı feshedilmesi halinde ise geri kalan alacaklarının tamamı veya belirli bir miktar tazminat ödenmesi gerekiyor. Bu durum ise kulübün bütçesi üzerinde önemli bir yük oluşturacak ve yeni yapacağı transferler için bütçe ayırmakta da güçlük yaşayacak. Yönetimin ayrıca Luis Gustavo, Pelkas, Max Meyer ve Samatta’nın da sözleşmelerini bitirmeyi düşündüğü iddia edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın