Fenerbahçe’nin Joachim Löw ile Anlaştığı İddia Edildi

Uzun zamandır teknik direktör arayışında bulunan Fenerbahçe’de ünlü Alman teknik direktör Joachim Löw ile anlaşmaya varıldığı iddia edildi. Basında çıkan haberlere göre Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından Löw’ün istediği tüm şartların kabul edildiği ve deneyimli teknik adamın bir an önce takımın başına geçmesinin beklenildiği öğrenildi.

Löw ile Anlaşmaya Varıldı İddiası

Basında çıkan haberlere göre yeni sezon için teknik direktör arayışında bulunan Fenerbahçe uzun zamandır tamamlamak istediği anlaşmayı sağlamış durumda. Kulüp başkanı Ali Koç, uzun süredir takımın başına getirmeye çalıştığı Joachim Löw’ün şartlarını kabul etmiş durumda. 61 yaşında olan deneyimli teknik adam ile 3 yıllık sözleşmeye imza atılacak. Löw’ün alacağı ücret ise kulüp ve sponsorluklardan karşılanacak.

Ali Koç ile Löw tarafından oluşturulacak olan teknik ekip, takımın yeniden yapılanması için geniş kapsamlı çalışmalar gerçekleştirecek. Löw’ün teknik ekip kadrosunda kendisinin istediği dışında sadece şimdilik Fenerbahçe’nin başında görev yapan İsmail Kartal’a görev verilecek. Löw, aynı zamanda altyapı konusunda da kapsamlı ve detaylı çalışmalar yapacak. İddiaya göre Löw, gerçekleştirilecek olan transferler için de çalışmalara şimdiden başlamış durumda.

Daha önceden Fenerbahçe’de 1988 – 89 sezonunda Fenerbahçe’de görev alan Löw, ilgili sezonda 38 maça çıkmıştı. Bu maçlardan 24’ünde galibiyet, 8 mağlubiyet ve 6 beraberlik almıştı. O dönem Fenerbahçe 78 puan toplamıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın