Galatasaray İçin Yabancı Kontenjanına Çözüm Getirdi

Yabancı oyun kontenjanı için yer açmaya çalışan Galatasaray’da son olarak Santos forması giyen stoper oyuncusu Robson Reis gündeme geldi. Bir transfer daha yapmak isteyen Galatasaray, kontenjan sorununa ise çözüm getirdi.

Robson Reis Gündeme Getirildi

Ara transfer döneminde Bafetimbi Gomis, Erick Pulgar ve Inaki Pena gibi isimler ile anlaşan Galatasaray, kadrosuna bir isim daha katmak istiyor. Ancak bunun için yabancı kontenjanı engel oluşturuyordu. Bu türden bir sorunu çözmek için ise gözler Mbaya Diagne’ye döndü. Sakatlığı yüzünden sahalara en erken nisan ayında dönebilecek oyuncunun sözleşmesini askıya almak isteyen sarı kırmızılı yönetim, Senegalli oyuncuyu ikna etti. Sözleşmesi dondurulan Diagne böylece sezon sonuna kadar forma giymeyecek. Böylece bir transfer daha yapma hakkı oluştu.

Son kalan yabancı kontenjanı için ise sarı kırmızılı kulübün elinde 3 aday bulunuyor. Basında çıkan haberlere göre en güçlü isim Burak Elmas’ın danışmanı olan Luis Campos tarafından önerilen Robson Reis olarak öne çıktı. Stoper ve ön libero da oynayabilen oyuncunun bonservisi için Santos ile 1,5 milyon dolar üzerinden anlaşmaya varıldı.

Sarı kırmızılı kulübün Reis’e 4,5 yıllık sözleşme teklif ettiği de öğrenildi. Eğer Reis transferi gerçekleşmezse bu durumda 8 numara transferi yapmak için çaba gösterilecek.

21 Mayıs 2000 doğumlu olan Brezilyalı futbolcu Reis, stoper bölgesinde görev alıyor. Güncel piyasa değeri oyuncunun 150 Bin Euro civarında.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın