Galatasaray Transfer Çalışmalarına Hız Verdi

Transfer çalışmalarına ara vermeden devam eden kulüpler ara sezona yetiştirmek için görüşmelerine ivme kazandırdı. Basında yer alan son transfer haberleri arasında Wanyama’nın Galatasaray’a dönmek istediği iddia edildi. 2 yıl öncesinde Kanada’ya giden Wanyama tekrar Avrupa’ya dönmek istediğinden Galatasaray’ın kendisine yaptığı teklifi olumlu karşıladığı belirtildi. Oyuncu ile anlaşma sağlayan sarı kırmızılı kulüp eğer Kanada kulübüyle de anlaşırsa transfer gerçekleşmiş olacak.

Galatasaray’da Kaleci Arayışı Sürüyor

Aynı zamanda Muslera sonrasında kalesini emanet edecek isim bulamayan Galatasaray kaleci arayışına da hız verdi. Basında çıkan haberlere göre Okan için küçük bir tazminat ödenmesi veya İsmail ya da Fatih’ten birisinin de Giresun’a gönderilmesi opsiyonlar arasında tutuluyor. Burada sorun yaşanması halinde ise Sinan Bolat ile anlaşılmaya da sıcak bakılıyor. Gent’te forma giyen Bolat için bonservis pazarlığı yapılıyor ve sarı kırmızılı kulüp bu transfer için 450 bin Euro’yu gözden çıkarmış durumda.

Ayrıca toplamda 8 milyon Euro’ya alınmış olan Luyindama’nın da Galatasaray’dan gönderileceği iddia edildi. Kısa süre öncesinde Belçika temsilcisi Antwerp ile anlaşma sağlayan stoper için Porto’nun da talip olması olasılıkların değişmesine yol açtı. Antwerp’e kiralık olarak verilmesi planlanan oyuncu için Porto’nun kalan alacaklardan feragat etme şartı koşuldu. Eğer Porto bunu kabul ederse herhangi bir bonservis bedeli olmadan oyuncu yeni kulübüne imza atabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın