Galatasaray’da Ayrılıklar Başlıyor

Yapılanmaya giden Galatasaray’da mevcut pek çok oyuncuya yol gözüktü. Burak Elmas tarafından danışmanlığa getirilen Luis Campos, Marcao, Nelsson, Kerem ve Mohamed’e yeni takım arayışı içine girdi.

Ayrılık Başlıyor

Bu sezonun başında 11 oyuncu için toplamda 25 milyon Euro kiralama ve bonservis harcamış olan Galatasaray, bazı oyunculardan istediği performansı alamadı. Ara transferde ise ses getirecek transfer yapamayan sarı kırmızılı kulüp oyuncu satışı yapmadığı için de kemer sıktı.

Basında çıkan haberlere göre kulüp Başkanı Burak Elmas danışmanlığına getirmiş olduğu Luis Campos’tan sezon sonunda büyük dönüşler almak istiyor. Deneyimli teknik adamın Avrupu’daki bağlantılarını kullanarak Marcao, Nelsson, Kerem ve Mohamed’e takım bulmasını istiyor.

Campos sayesinde de sezonun sonunda yüksek rakamlar ile oyuncu satışını gerçekleştirmeyi düşünen yönetim, gençleştirilmiş olan kadroyu 3-4 nokta takviye ile birlikte tamamlamış olacak. Portekizli danışman özellikle Marcao ve Kerem için zaman kaybetmeden çalışma yapmaya da başladı.

Kerem Aktürkoğlu’nu ise Avrupa’da pek çok kulübün istediği öğrenildi. Kısa zamana kadar adı Lyon, Roma ve Atalanta gibi kulüpler ile anılan yıldız isim bu sezon çıktığı 35 maçta 8 gol ve 6 asist ile oynamayı başardı.

Diğer taraftan Perşembe günü Semih Kaya’yı kadrosuna katmış olan sarı kırmızılı kulüp, önce hukuksal olarak inceletme yaparak Semih’in takımından uzun zamandır maaş alamadığını ve sözleşmesinin de bu çerçevede feshedildiğini öğrenerek harekete geçti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın