Gedson Fernandes, Rizespor’a Kiralandı

Sezon öncesi dönemde özellikle Galatasaray’ın kadrosuna katmak istediği Gedson Fernandes, Beşiktaş’ın yaptığı hamle ile birlikte siyah beyazlı kulübe katıldı. Beşiktaş ayrıca oyuncunun hazır olması için sezon sonuna kadar oyuncuyu Rizespor’a kiraladı.

Beşiktaş Transferi Bitirdi

Beşiktaş, Galatasaray’a transfer açısından önemli bir çalım attı. Galatasaray’ın gündeminde olan Gedson Fernandes ile siyah beyazlı kulüp 5 yıllık sözleşme imzaladı. 23 yaşındaki yıldız oyuncuyu ayrıca sezon sonuna kadar da Çaykur Rizespor’a kiraladı. Özellikle bu transfer ile birlikte Galatasaray tarafı yönetime kızarken transferin perde arkası detayları da belli oldu.

Basında çıkan haberlere göre Ahmet Nur Çebi önceki günlerde Ahmet Bulut’u arayarak Gedson Fernandes’in durumu hakkında bilgi aldı. Ahmet Bulut ise olumlu görüş bildirdi ve Beşiktaş isterse oyuncunun transfer olacağından bahsetti.

Bunun üzerine sportif direktör olan Ceyhun Kazancı, kulüp adına teklif hazırlayarak Benfica’ya durumu iletti. Benfica da durumu olumlu karşıladı ve 5 yılda 5 taksit seçeneği şeklinde ödemek üzere 6 milyon Euroluk bonservis bedeli ve sonraki satıştan da yüzde 50 pay talep etti. Ayrıca iki takım oyuncunun form tutuncaya kadar kiralık bir takımda oynaması konusunda da anlaşmaya vardı.

Gece yarısı geçen yoğun haberleşme trafiği sonrasında her şey hazırlandı ve Beşiktaş böylece 6 saat gibi bir sürede transferi tamamladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın