Gedson Fernandes’in Maliyetini Beşiktaş Açıkladı

Son günlerin önemli transferi Gedson Fernandes’in transferinin detayları Beşiktaş bildirdi. Beşiktaş’ın belirttiğine göre ünlü oyuncu ile 4+1 yıllığına anlaşmaya varıldığı belirtildi. Oyuncunun sezon formunu yakalaması için ise Çaykur Rizespor’a kiralandığı da belirtildi.

KAP’a Bildirim Yapıldı

Beşiktaş tarafından yapılan açıklamada Gedson Fernandes transferinin detayları belli oldu. Siyah beyazlı kulüp Fernandes için Benfica’ya 6 milyon Euro transfer bedeli ödeyecek. Sonraki satıştan ise yüzde 50 pay verecek. Oyuncunun yapılan sözleşmesi ise 1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle başlamış olacak.

Beşiktaş tarafından KAP’a bildirilen açıklama ise şu şekilde oldu;

“Profesyonel futbolcu Gedson Carvalho Fernandes’in 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere transferi konusunda SL Benfica Kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. SL Benfica Kulübü’ne 6.000.000 Avro transfer bedeli ödenecektir. Oyuncu ile 1 Temmuz 2022 tarihinden başlamak üzere dört yıl artı bir yıl opsiyonlu olacak şekilde anlaşmaya varılmıştır. Oyuncunun ileride başka bir kulübe kiralanması ya da satılması durumunda elde edilecek gelir, Kulübümüz ve SL Benfica Kulübü arasında 50% – 50% olarak paylaşılacaktır.”

Fernandes ise Çaykur Rizespor’a gidişi hakkında şu ifadeleri söyledi: “En iyisini yapacağım. Şu an Rizespor’un oyuncusuyum. Elimden geleni yapacağım. Kendimi en iyi şekilde ileriye götüreceğime inanıyorum.”

Fernandes sezon sonu itibariyle Beşiktaş formasını giyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın