Haaland Kendisine Baskı Yapıldığını Söyledi

Almanya Bundesliga ekiplerinden olan Borussia Dortmund forması giymekte olan Erling Haaland, Alman ekibinin kendisine baskı yaptığını ifade etti. Norveçli oyuncu, takımının gelecek sezon için karar vermesi konusunda ısrarcı olduğunu belirtti.

“Üzerimde Baskı Var”

Almanya Bundesliga’da 19’uncu hafta mücadeleleri kapsamında B. Dortmund sahasında Freiburg’u konuk etti. 5-1 gibi farklı bir skorla galibiyet alan B. Dortmund, bu alınan sonuç ile birlikte lider olan Bayern Münih ile arasında bulunan puan farkını da 3’e indirmeyi başardı. Karşılaşmada özellikle 2 gol ile ligdeki 15’inci golünü de kaydeden Haaland, kariyeri hakkında maç sonrasında açıklamalarda bulundu.

Haaland, takımının kendisine gelecek sezon ile karar vermesiyle ilgili olarak baskı yaptığını belirtti. Haaland “Kulübüme derin bir saygı duyuyorum ve bu yüzden 6 aydır hiçbir şey konuşmuyorum. Ancak kulüp, gelecek sezon açısından karar vermem konusunda bana sık baskı uyguluyor. Benim şimdilik yapmak istediğim tek şey futbolumu oynamak. Geleceğim ile ilgili bana baskı kuruluyor ve bu da benim kısa süre içerisinde karar almama yol açacak. Kararımı ise şimdi vermek istemiyorum çünkü sadece maçlara odaklanmak istiyorum,” dedi.

Haaland’ın Talibi Çok

Alman ekibi ile normal şartlarda 2024 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Haaland için pek çok kulüp talepte bulunuyor. En son PSG’nin de Haaland için talip olduğu belirtildi. Bunun yanında Manchester City de Haaland ile yakından ilgileniyor.