Hakan Çalhanoğlu Avrupa’da Zirveye Çıktı

İtalya Seria A ekiplerinden Inter forması giymekte olan milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu, 5 büyük ligin merkez orta saha oyuncuları arasında yapılmış olan istatistik kapsamında zirveye yerleşti. 271 ligi kapsayan ve 100’den fazla ölçütün temel alındığı araştırmada Çalhanoğlu zirvede yer aldı.

Çalhanoğlu Zirvede Yer Alıyor

Yapılan analiz kapsamında Inter forması giyen Çalhanoğlu, 5 büyük ligde merkez orta saha oyuncusu arasında en iyi konuma ulaştı. Yapılan değerlendirmede 488 puan alan Çalhanoğlu’nu ise 415 puan ile Lovro Majer takip etti. Kimmich 396, Keita ise 376 puan ile takip eden diğer oyuncular oldu.

Çalhanoğlu, şut pası değerlendirmesinde ise yine lider oldu. 90 dakikada 2,75 şut pası ile lider olan Çalhanoğlu’nu 2,08 ile Tielemans takip etti. Ayrıca Bochum’dan Eduard Lowen 2.04, Rennes’den Lovro Majer 1.89, Real Madrid’ten Toni Kroos 1.44 şut pası değerlerine sahip oldu.

Başarılı anahtar pas değerlendirmesinde ise 90 dakika başına 1,33 ortalama elde eden isim Hırvat oyuncu Lovro Majer oldu. Majer’e yakın oyuncular ise Tielemans ve Barella olarak öne çıktı. Ayrıca listede Barcelona tarafından futbola kazandırılan genç yetenek Gavi, Mainz forması giyen Jae Sung Lee de yer almayı başardı. Kazanılan Ofansif 1-1 değerlendirmesinde ise Lazio’nun başarılı oyuncusu Savic liderlik koltuğunda yer aldı. Kendisini ise Bellingham ve Merino takip etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın