Inaki Pena, Galatasaray’a İmza Attı

Uzun zamandır kaleci arayışını sürdüren Galatasaray, Barcelona B takımı kalecisi olan Inaki Pena ile sezon sonuna kadar anlaşmaya vardı. Resmi olarak atılan imzaların sonrasında Pena, Galatasaray formasını giydi.

Sezon Sonuna Kadar Kiralandı

Barcelona B takımında forma giyen ve sezon sonuna kadar Galatasaray kalesini koruyacak olan Pena için İspanyol kulübü bu durumun geçici olduğunu belirterek satın alma opsiyonun olmadığını ifade etti. Sezon sonuna kadar Galatasaray’da kiralık olarak oynayacak olan Pena, yaptığı ilk açıklamada sarı kırmızılı formayı giyeceğinden ötürü heyecanlı olduğunu da ifade etti.

Kulübün kanalına açıklamalarda bulunan Pena şu sözleri sarf etti: “Galatasaray’a geldiğim için çok mutluyum. Burada olduğum sürece elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Taraftarımızla buluşacağım ilk maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım her şey güzel olur.”

Gerekli sağlık kontrollerinden de geçirilen Pena’nın sağlık raporu da olumlu çıktı.

Inaki Pena Kimdir?

1999 yılında İspanya’da dünyaya gelen Pena, futbol hayatına Alicante FC’de başladı. 2004 – 2009 yılları arasında gelişimini devam ettiren Pena, 2009 yılında ise Villareal’in altyapısına transfer edildi. Buradaki başarılı performansı sonucunda ise 2012’de Barcelona altyapısına alındı ve tüm alt yaş kategorilerinde forma giydi. 2018 yılından itibaren ise Barcelona B takımının kalesini koruyor. Barcelona’nın gelecek vaat ettiği için önem verdiği Pena, Muslera’nın yokluğunda kaleyi koruyacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın