Joachim Löw Fenerbahçe’den Talepte Bulundu

Bir süredir yeni teknik direktör arayışında bulunan Fenerbahçe ile adı anılan Joachim Löw’ün sarı lacivert kulüpte görev yapması için talep ettikleri belli oldu. Löw, detaylara göre yardımcıları ile Fenerbahçe’ye gelmek istiyor. 8 yardımcısının da şartlarının kabul edilmesi halinde göreve başlayabileceği sinyali veren Löw, aynı zamanda dev bir bütçe de talep etti.

Löw’den Dev Talepler

Geçtiğimiz günlerde Alman teknik direktör Joachim Löw ile Almanya’da görüşme gerçekleştiren Ali Koç, teknik adamın taleplerini birinci ağızdan dinledi. Alınan kulis bilgilerine göre ise görüşmede Löw, ilk olarak takımın başına geçmesi halinde sekiz yardımcısı ile geleceğini belirtti ve bunun kesinlikle şart olduğunu ifade etti.

Buna göre Löw ve sekiz yardımcısının Fenerbahçe’ye gelmesi halinde toplam maliyet 9,5 milyon Euro olacak. Bunun yanında üç yıllık sözleşme de isteyen Löw, takıma aynı zamanda 5 – 6 adet birinci sınıf futbolcunun da getirilmesi gerektiğinden transfer bütçesinin arttırılması şartını koştu.

Fenerbahçe Sıcak Bakıyor

Kulübe yakın kaynaklardan alınmış olan bilgilere göre transfer bütçesi Fenerbahçe’nin Löw’ün taleplerini kabul etmesi halinde 35 – 40 milyon Euro’dan aşağıda olmayacak. Gelecek sezon UEFA kısıtlaması da kalkacak olan Fenerbahçe’nin ise Löw’ün taleplerini karşılamaya sıcak baktığı iddia edildi. Ali Koç, kurmayları ile birlikte son olarak durumu istişare edecek ve kararı bu şekilde alacak. Aynı zamanda Portekizli teknik direktör Jorge Jesus ile de görüşmeler devam ediyor.