Nihat Özdemir Yayın Hakları Konusunda Konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir tarafından yeni naklen yayın ihalesine dönük açıklama yapıldı. Özdemir konuyla ilgili olarak “14 Şubat tarihinde son teklifleri almış olacağız, 8 yayıncı ihale dosyası aldı,” şeklinde konuştu.

8 Yayıncı Teklif Aldı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir tarafından mayıs ayında yapılacak olan yayın ihalesi ile ilgili açıklamalar yapıldı. Özdemir: “Şu anda 8’in üzerinde ihale dosyası alanlar var. Birçok konuda bize sorular yolluyorlar. İlginin iyi olduğunu söyleyebilirim. İnşallah iyi bir teklifle gelecekler, iyi bir ihale, yarışma olacak”,” şeklinde konuştu.

Düşündükleri ihale bedeli olup olmadığı konusunda soru gelmesi üzerine Özdemir “İhaleden önce bunu açıklayamayız. Ben zaten ihale komisyon başkanı olduğum için bu türden açıklama yapmamız da mümkün değil. İnsanlar ihale hakkında başka şekilde düşünür. Görüşmelere açığız, ihale verecek olan kuruluşlar bizimle gelip görüşme yapabilir. Bugün sabah saatlerinde bile bir yayıncı kuruluş bizi ziyaret etti. Hepsine gereken yanıtları verdik, teklifleri bekliyor ve değerlendiriyoruz,” dedi.

Ayrıca Özdemir: “4 Şubat’ta yine bu salonda saat 14.00 civarında son teklifleri alacağız. İhale komisyonuna dün davet mektuplarını yolladım. Pazartesi günü saat 12.00’de burada buluşacağız. Akşama kadar ihale sürecini yürüteceğiz. Şu anda 8’in üzerinde ihale dosyası alanlar var,” şeklinde konuşarak yayın ihalesi hakkında başvuruların devam ettiğine işaret etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın