Okan Buruk Galatasaray’ın Başına Geçecek mi?

Fatih Terim sonrasında boşalan teknik direktör koltuğu için adı geçen Okan Buruk, Galatasaray’da alınan kötü sonuçlar üzerine tekrar gündeme geldi. En son Buruk, kendisine böyle bir görev verilmesi halinde mutluluk yapacağını ifade etti. Ancak Başkan Burak Elmas’tan bu duruma yönelik net yanıt geldi.

“Okan Buruk Gelemez”

Basında yer alan haberlere göre yönetim kurulu toplantısında Burak Elmas bu durumu değerlendirerek Okan Buruk’un takıma gelme ihtimalinin olmadığını belirtti. Burak Elmas’ın kati şekilde karşı çıktığı durum için ise şu sözleri söylediği kaydedildi: “2001’de Okan’ın inter’e gidişini asla unutamam. Sezon bitmeden Inter’le anlaşınca takımın motivasyonu ve konsantrasyonu bozuldu. Bu yüzden üst üste 5. şampiyonluğu kaçırdık. O dönemde neler yaşandığını çok iyi biliyorum. Ben başkan olduğum sürece Okan Burukla çalışmam.”

Okan Buruk’un adının son günlerde teknik direktörlük için öne çıkmasına rağmen Elmas’ın açıklaması sonrasında en azından kısa sürede takımın başına geçme gibi bir ihtimalinin olmadığı da anlaşıldı. Elmas’ın net tavrı sonrasında Torrent ile devam edileceği kararlaştırıldı. Ancak Torrent’in istenilen performansı göstermemesi devam ederse çok yakında Galatasaray’da yeni teknik direktör Bülent Korkmaz olabilir.

Basında çıkan iddialara göre Torrent’in ilerleyen maçlarda iyi sonuçlar alamaması halinde yönetim Torrent ile yollarını ayıracak ve Bülent Korkmaz’a teklif götürecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın