Spor Yazarları Galatasaray’ı Yorumladı

Ligde kötü gidişe son vermek isteyen Galatasaray’da yüzler gülmüyor. Dün Süper Lig karşılaşması kapsamında Alanyaspor’a konuk olan sarı kırmızılı kulüp maçtan 1-1 berabere ayrıldı. Spor yorumcuları ise bu sonucu oldukça kötü olarak değerlendirdi.

“Berkan’la Taylan’la Bu Oyun Olmaz”

Uğur Meleke maçı şu sözler ile yorumladı: “20 dakika boyunca bir kişi eksik oynamış olan Alanya, istatistik sonuçlarına bakarsak Galatasaray’dan iyiydi. Alanya’da sahaya çıkmış iki teknik adamın da benzer oyun anlayışları var. Kaleciden başlayacak şekilde oyunu pas ile kurmaya çalışıyorlar. Rakiplerinin üstlerine çekme yapmayı, savunmada dengesizlik oluşturmayı hedefliyorlar. Rakipleri de topa sahipken üçüncü bölgeye pres yapıyorlar. Tabii bu oyunu oynamak için esas futbolcularınız olmalı. Galatasaray’da bunu karşılayacak oyuncu yeterli sayıda değil. Berkan ve Taylan ile bu oyun olmaz,” dedi.

Bülent Timurlenk ise maçı şu sözlerle yorumladı: “Dünkü oyunda Galatasaray’ın kazanması son derece zordu. Maçtan beraberlik ile ayrılmasına sevinmek gerekir. Terim’in 3 yıla mal olan projesinin ne kadar kötü olduğu görülüyor. İkinci kaleciyi de kiralık olarak göndermek de aynı hatadır. Ancak takımı ayağa kaldırmaktan uzak bir teknik adama takımı emanet etmek de aynı yanlışın devamıdır. Herkes Galatasaray Başkanı’na karşı duruyor ama Başkan söylediklerinden geri adım atmıyor. Galatasaray’ın bu durumu kabullenmesi için daha çok fazla mesai harcaması gerekecek. Osasuna değil, Galatasaray olduğunuzu öğrendiğinizde ise her şey geç olabilir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın