Spor Yorumcuları Galatasaray’ı Eleştirdi

Fatih Terim’den boşalan teknik direktörlük koltuğuna geçtiğimiz günlerde Domenec Torrent’in gelmesi ile birlikte Galatasaray’ın göstereceği oyun performansı merak ediliyordu. Dün oynanan Atakaş Hatayspor mücadelesinden ise yenik ayrılan Galatasaray’da işlerin düzelmediği görüldü.

“30 Milyon Euro’luk Takım…”

deneme bonusu veren siteler

Spor yorumcuları ise bu duruma karşılık sert çıkış yaptı. Serdar Ali Çelikler durumu şu sözlerle özetedi: “30 milyon Euro tutarında oyuncu harcaması yapılmış Galatasaray’dan böyle bir tablo görmek üzücü. Ciddi kalite eksiklikleri olan bir takım görülüyor. Bu durum sadece Burak Elmas’a yıkılmamalı. Fatih Terim de yaptığı oyuncu seçimleri ile sorumludur. Galatasaray’ın teknik direktörden öte ciddi anlamda oyuncu eksiği var.”

Bülent Timurlenk ise durumu şu sözlerle açıkladı; “Galatasaray tarihinde pek çok maç kazandı ama itibarsızlıkla yüzleşmedi. Alpaslan yüreğiyle oynuyor ama oynadığı yer için aklınızı da ortaya koymanız gerekli. Erkan Özdamar ise futbolu bilmiyor. Torrent’in kariyerine bakıldığında pek kaybedecek bir şeyi yok, parasını alır ve elinden geleni de yapar. Kasımpaşa maçı Galatasaray için ciddi bir sınav olacak,” dedi.

Güntekin Onay ise “Sezonun en keyifli maçlarından birisiydi. Hatayspor önemli pozisyonlar yarattı. Torrent ise beklerin sürekli ataklara katılmasını talep ediyor. Ancak bu durum Galatasaray için çok iyi olmayabilir. Eğer sürekli olarak beklerin atağa kalkması istenirse bu türden sonuçların alınması da kaçınılmaz olacaktır. Özellikle pozisyonlara uygun oyuncu seçimi de gerekiyor,” şeklinde yorumladı.