Ünlü İsimler Fenerbahçeyi Yorumladı

Spor Toto Süper Lig 22’nci hafta kapsamında Fenerbahçe sahasında İzmir ekibi Altay’ı konuk etti. Özellikle son dönemlerde kötü sonuçlar alan sarı lacivertli kulüp için oynanan maç büyük önem taşıyordu. Fenerbahçe sahadan 2-1 galip ayrıldı ve ünlü yorumcular Fenerbahçe için yorumlar yaptı.

“Bu Kadro ile Zor”

Genel olarak futbol yorumcuları galibiyeti olumlu karşılamalarına rağmen Fenerbahçe’de ciddi eksiklikler olduğuna işaret etti. Ömer Üründül maçı şu sözlerle özetledi: “Altay’da zaten işler çok iyi gitmiyor. Ayrıca çok kısıtlı bir kadrosu bulunuyor. Buna karşılık Fenerbahçe’ye bakıldığında zorlanarak galibiyet alması sevindirici bir davranış olarak değerlendirilmemeli. Sezonun başından beri Fenerbahçe bir sistem oturtamadı. Üstelik kaliteli sayılan futbolcuların da ciddi eksiklikleri bulunuyor. Sürekli kadro değişiyor ve bu da belirli bir sisteme dönük oyun kurmaktan sarı lacivertli kulübü alıkoyuyor.”

Serdar Ali Çelikler ise maçı şu sözlerle aktardı: “İsmail Kartal 4’lü dizilişi çok seviyor. Ancak gelir gelmez oyunda Serdar Aziz’i koydu ve Mesut’un önünü kesti. Herkes iyi performans gösteriyordur da Mesut kötüdür, bu durumda kendisini kadro dışı tutarsınız. Ancak kadronun hepsi dökülürken sadece Mesut’un kadro dışında kalması bana garip geldi. Fenerbahçe bu kadro sistemini oturtamadıkça ve yıldız oyuncu çıkaramadıkça bu sezonu üçüncü olarak bitirebilirse bunu önemli bir başarı olarak kabul etmek gerekecek. Aksi halde takımın çok eksiği bulunuyor.”