Vakıfbank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde Namağlup

Vakıfbank voleybol takımı, CEV Şampiyonlar Ligi’nde dördüncü maçında sahasında Finlandiya temsilcisi olan LP Salo’yu mağlup etti. Alınan bu sonuç ile 4’te 4 yapan Vakıfbank namağlup liderliğini de sürdürmeye devam etti. Ayrıca Vakıfbank’ta genç pasör olan Buket Gülübay da karşılaşmanın en değerli oyuncusu olarak seçildi.

Vakıfbank Seriyi Sürdürdü

Vakıfbank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde Fin temsilci LP Salo’yu 3-0 yendi. B grubunda bulunan Vakıfbank böylece namağlup olma unvanını da korudu. Bu sonuç ile beraber sarı siyahlılar yeni yılda oynadıkları dördüncü mücadeleden de galibiyet ile ayrılmayı başardı. Sarı siyahlılar ayrıca oynadıkları maçlarda rakiplerine de set vermedi.

Mücadeleye hızlı şekilde başlayan Vakıfbank ilk sette rakibine sadece 9 sayı verdi. İkinci set ise daha mücadeleci geçti ve skor 25 – 21 olarak bitti. Son sette ise 25 – 20 skor ile birlikte yine Vakıfbank seti galip tamamlamış oldu.

Karşılaşma sonrasında Vakıfbank antrenörü Giovanni Guidetti “Bugün güzel bir maç yaptık. Bizi izlemeye ve desteklemeye gelen taraftarımıza en iyi şekilde voleybol izletmeye çalışıyoruz. Biz de hem seyircilerimiz hem de rakibimize karşı duyduğumuz saygıdan ötürü her zaman sahaya kazanmak için çıkıyoruz. Bugün bunu gerçekleştirdiğiniz olduğumuz için çok mutluyum. Salonda gerçekten harika bir atmosfer yaşadık. Bizi desteklemeye gelenlere ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum,” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın