Yorumculardan Galatasaray’a Yolun Sonu İması

Dün oynanan Galatasaray – Kayserispor maçı 1-1 beraberlik ile sonuçlandı. Sahada etkili bir performans gösteremeyen Galatasaray’a ise ünlü spor yorumcuları durum değerlendirmesi yaptı.

“Galatasaray İflas Etti”

Ünlü yorumculardan Şansal Büyüka oynanan maçı şu şekilde değerlendirdi: “Galatasaray’a bakıldığında ilk yarıda adeta iflas ettiği görülüyor. Futbol adına koca bir sıfır söz konusu. Seyircisi bile deliye döndü. O seyirci müthiş coşkuyla Galatasaray’ı karşılamıştı ancak ilk yarı sonucunda takımı yuhalamalar ile soyunma odasına gönderdi. Takımın önce kendi camiasına, ekran başında umutlarını bu maça bağlayanlara işkence çektirmeye hakkı yok. Hadi kötüsün ve takımın altında futbolcusun. Buna rağmen koşmana, hırs göstermene ve coşku duymana engel ne var? Kötü de oynasan en azından mücadele ettiğini göster. Ama bu oyuncuların dünya yansa umurlarında olmaz. Galatasaray ilk yarıyı berbat, ikinci yarıyı ise vasat oynadı. Kayseri esasında hiç iyi futbol oynamadı. Buna rağmen alışkın olduğumuz Galatasaray bu olmamalı,” dedi.

Bülent Timurlenk ise durumu şu şekilde özetledi: “Torrent, takımı için daha uygun rakip bulamazdı. Ancak yine istenen oyun gösterilemedi. Bu sonucu yaratan ise orta sahada Berkan ve Taylan oldu. Torrent, rakiplerini tanımıyor olabilir ama hâlâ kendi takımını öğrenemedi. Bu durum değişmedikçe ve yanlış kadro ve diziliş ile sahaya çıkıldıkça Torrent’in çok kaybı olacak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın